„Daruri de lumină“ în Parohia „Sfinţii Arhangheli Mihail şi Gavriil“ – Canta din Iaşi

Elevii de la Şcoala „Elena Cuza“ din Iaşi au derulat, în această săptămână, o serie de activităţi filantropice în parteneriat cu Parohia „Sfinţii Arhangheli Mihail şi Gavriil“ – Canta din Iaşi. Activitatea filantropică „Daruri de lumină“ a avut loc luni, 7 aprilie 2014, în paraclisul Parohiei „Sfinţii Arhangheli Mihail şi Gavriil“ din Iaşi. Aceasta face parte din proiectul „Îngeri în primăvară“, coordonat de prof. Adrian Chiorescu şi de prof. Fulvia Horobeţ, de la Şcoala „Elena Cuza“ din Iaşi. „Elevii şcolii noastre au oferit pacheţele cu articole nealimentare familiilor aflate în dificultăţi materiale (persoane în vârstă, persoane bolnave, familii aflate în impas material) din comunitatea locală. De asemenea, elevii clasei a II-a A au interpretat un program de colinde dedicat Floriilor“, a spus prof. Fulvia Horobeţ.

Acest articol a fost publicat în Noutăţi din parohie. Salvează legătura permanentă.