Daruri la Centrul „Gulliver” din Iaşi

Copii şi tinerii din Centrul de Plasament cu sindromul HIV „Gulliver” din Iaşi au primit astăzi, 17 aprilie 2014, câte un dar din partea enoriaşilor parohiei „Sfinţii Arhangheli Mihail şi Gavriil” – Canta din Iaşi. După oficierea Parastasului pentru cei adomiţi, au fost realizate 42 de pachete constând în fructe şi dulciuri. Centrul de Plasament „Gulliver” din cartierul ieşean Galata are ca beneficiari copii şi tineri cu vârste cuprinse între 4 şi 27 de ani, cu sindromul HIV sau cu alte probleme medicale. Centrul se află pe colina Galata din luna septembrie a anului 2005. Misiunea lui este aceea de a asigura copiilor şi tinerilor găzduire, asistenţă medicală continuă, educaţie formală şi non-formală.

Acest articol a fost publicat în Noutăţi din parohie. Salvează legătura permanentă.