Duminica Pogorârii Sfântului Duh în parohia noastră

În Duminica Pogorârii Sfântului Duh, preoţii Parohiei „Sfinţii Arhangheli Mihail şi Gavriil” – Canta au oficiat Utrenia şi Sfânta Liturghie, la finalul căreia au fost binecuvântate ramurile de tei. Credincioşii au avut bucuria de a asculta răspunsurile liturgice, oferite de Corul „Sanctus“ al Catedralei mitropolitane din Iaşi, dirijat de dr. Costel Mirel Nechita. Renumitul cor a fost prezent pentru prima dată în parohia noastră, la invitaţia părintelui paroh Ioan Damian şi a părintelui Mihai Coman, slujitor la această biserică şi secretar eparhial în cadrul Arhiepiscopiei Iaşilor. Parohia noastră mulţumeşte membrilor Corului Sanctus pentru că au fost prezenţi la Sfânta Liturghie din Duminica Mare în paraclisul ocrotit de Sfinţii Arhangheli şi de Sfântul Ioan Botezătorul.

 

Acest articol a fost publicat în Noutăţi din parohie. Salvează legătura permanentă.