Şcolarii de la „Elena Cuza” au vestit Naşterea Domnului în Canta

Elevii de la Şcoala Generală „Elena Cuza” din Iaşi au prezentat duminică, 13 decembrie 2015, un program artistic în paraclisul Parohiei „Sfinţii Arhangheli Mihail şi Gavriil” – Canta din Iaşi. Acesta s-a intitulat “Spre Betleem, colindăm cu bucurie” şi a făcut parte din proiectul judeţean “Îngeri de primăvară”, coordonat de prof. Fulvia Horobeţ şi de prof. Adrian Chiorescu de la Şcoala “Elena Cuza”. La finalul evenimentului, preotul paroh Ioan Damian a mulţumit copiilor şi coordonatorilor acestora pentru darul oferit, remarcând că „rodul muncii părinţilor, profesorilor şi al bunicilor nu rămâne fără o satisfacţie”. „Aţi reuşit să ne înveşmântaţi sufletele în atmosfera festivă a sărbătorilor Naşterii Domnului. Vă dorim mulţi ani cu multe realizări pe parcursul vieţii voastre”, a spus preotul paroh Ioan Damian. Copiii au primit la final câte un dar din partea Parohiei „Sfinţii Arhangheli Mihail şi Gavriil” – Canta din Iaşi. (C. Ciofu)

Secvenţe VIDEO

 

Acest articol a fost publicat în Noutăţi din parohie. Salvează legătura permanentă.