Duminica a 2-a din Postul Mare în parohia noastră

În Duminica a 2-adin Postul Mare, în paraclisul parohiei noastre a fost oficiată Sfânta Liturghie, în prezenţa credincioşilor de toate vârstele. Numeroşi enoriaşi s-au împărtăşit cu Trupul şi Sângele Mântuitorului Hristos. La finalul slujbei, părintele Mihai Coman, slujitor la acest sfânt locaş, a amintit că pe 7 martie 2015, Parohia “Sfinţii Arhangheli” – Canta a oferit 200 de pachete consistente pacienţilor din Secţia Bârnova a Spitalului Socola din Iaşi. Credincioşii au fost îndemnaţi să pregătească şi în sâmbetele următoare daruri pentru bolnavii de la Bârnova, astfel încât rugăciunea şi postul să fie completate de milostenie, care este cea mai scurtă cale spre rai.vian34

Acest articol a fost publicat în Noutăţi din parohie. Salvează legătura permanentă.