Lucrările la biserica noastră continuă

În perioada 21-25 octombrie 2019, la Biserica „Sfinţii Arhangheli Mihail şi Gavriil” – Canta din Iaşi au continuat lucrările de construcţie. În perioada imediat următoare se va turna centura, urmând ca mai apoi să se continue partea de zidărie, după cum a menţionat astăzi, 27 octombrie, la finalul Sfintei Liturghii, părintele Mihai Coman, slujitor în cadrul Parohiei „Sfinţii Arhangheli Mihail şi Gavriil” – Canta. „Mulţumim tuturor celor ce au asigurat hrana pentru cei de lucrează pe şantierul bisericii noastre. Bunul Dumnezeu să le dăruiască multă sănătate, pace, spor şi ajutor”, s-a exprimat părintele Mihai Coman, care a amintit că este nevoie şi în perioada următoare de susţinere din partea enoriaşilor. 

Acest articol a fost publicat în Biserica în construcţie, Noutăţi din parohie. Salvează legătura permanentă.